Rolovací mříže

Rolovací mříže

Když se před lety tahle novinka objevila na našem trhu, neváhal jsem jet na stavební veletrh v Praze, kde byla poprvé prezentována italskými firmami. Viděl jsem v tom potenciál nejen pro majitele butiků, skladů nebo obchodních domů, ale i malých montážních firem. A viděl jsem v tom i konec hlučných plechových rolet na prodejnách, známých z českých filmů.

Nové rolovací mříže nejen že umožňovali provedení v mnoha různých kombinacích vzhledných, lehkých, ale přitom pevných a bezpečných uzavření prodejních prostor, ale byla tu možnost vyrobit je opravdu na míru. A to i v mechanickém provedení uzavíraní, tak i s elektrickým pohonem pro rychlé a jednoduché ovládání.

Současnost ukazuje, že jsem se nemýlil, i když už dávno nepracuji ve firmě, pro kterou jsem se o roletové mříže zajímal. Ať se podíváte na jakoukoliv prodejničku nebo prodejní buňky v moderních nákupních centrech, najdete tam některé z provedení těchto rolovacích mříží a vidíte, jak útlá prodavačka zmáčknutím knoflíku jednoduše prodejnu po skončení prodeje uzavře a uzamkne. Přitom rolovací mříže stále působí vzdušně a lehce, i navzdory své pevnosti a bezpečnosti. Zboží je zcela jistě chráněno a roletové mříže nepůsobí nijak „betonově“. Neničí vzhled prodejných areálů a svými různými designy dokonce mohou podtrhnout styl prodejny.

Rolovací mříže

Mříže chrání ale nejen prodejní kóje v galeriích. Jsou ideální na ochranu velkých skelných ploch výloh obchůdků nebo restaurací. Nebrání průchodu světla do místnosti z ulice ani výhledu zákazníků ven. Zato zcela bezpečně brání řádění vandalů na ulici a chrání nejen sklo, ale i majetek uvnitř.

Tyto rolovací mříže jsou vyráběny ručně a proto je garantována vysoká kvalita a bezúdržbovost mříží po celou dobu provozu. Precizní zpracování materiálu zaručuje maximální stabilitu a pevnost instalovaných rolovacích mříží a tím i ochranu vašeho zboží a vybavení provozovny.

Rolovací mříže jsou vyráběny nejčastěji z galvanizovaných trubek, propojených spojovacími členy. Tyto vytvářejí obdélníkové nebo kosočtvercové vzdušné profily a nepůsobí navzdory své bezpečnosti nijak masivně. Pro provozy, kde potřebujete pohledově prostory uzavřít, využijete roletové mříže z plných profilů. Hodí se například pro garáže a sklady. Kompromisem jsou rolovací mříže z plných děrovaných profilů. Zajišťují bezpečné oddělení prostoru s prostupem vzduchu. Samozřejmou součástí dodávek všech mříží jsou vodítka po stranách. Zabezpečují nejen pohodlné otevírání a zavírání, ale i bezpečné ukotvení mříží a ochranu majetku za nimi.

Všechny druhy rolovacích mříží jsou dodávány jak v provedení pro ruční ovládání, tak i v komfortnějším provedení s pohonem elektromotorem, případně i s dálkovým ovládáním. Objednat si můžete samotné mříže nebo dodávku a montáž na klíč. V tom případě po objednávce vám technik vysvětlí různé typy a jejich provedení, dohodne termíny, zaměří prostor a sepíše objednávku.

Výroba na míru netrvá déle než tři týdny a poté vedoucí montáže se zákazníkem dohodne termín montáže rolovacích mříží u zákazníka.

Pokud si troufnete osadit roletové mříže sami, nejdéle do čtrnácti dnů je máte u sebe a po montáži se můžete kochat novým estetickým a bezpečnostním prvkem vaší prodejny, provozovny nebo garáže.

Moje intuice před lety mě nezklamala, rolovací mříže najdu všude, kam se podívám. A jsem rád, že už se nedováží z Itálie, ale vyrábí u nás doma.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..