Bulharsko je opět v kurzu

Pamětníci si jistě vzpomenou na letní dovolené u Černého moře v oblíbených destinacích v Bulharsku. Byla to levná verze Jugoslávie, kam ne každý dostal potřebný devizový příslib či výjezdní doložku, podmíněnou souhlasem podniku, kde pracoval… Dovolená byla doplněna zážitky z plného autobusu bez klimatizace na dlouhé cestě. Ovšem změnou poměrů prošlo i Bulharsko a opět začíná být tato krajina zajímavá pro letní turisty a dovolenkáře. Ale už ne jen jako levná náhražka.

Protože i Bulharsko je členem Evropské unie, jsou zájezdy do Bulharska za mořem jednoduché a bez zdlouhavých hraničních kontrol kdekoliv na trase, jak tomu bývalo v minulosti. Pro cestu na dovolenou můžete využít jak leteckou dopravu, tak stále oblíbenou dopravu autokarem a zkušení řidiči jistě zvolí cestu svým autem, které umožní cestou poznávat i jiné krásy Bulharska v oblastech mimo moře.

Bulharsko není jen moře

I když při vyslovení slovního spojení „dovolená v Bulharsku“ mnohým zarezonují města Varna nebo Burgas, známá přímořská letoviska, tak Bulharsko dnes nabízí i jiné krásy. Kromě zajímavé a místy i divoké přírody jsou to mnohé kulturní památky, připomínající dávnou Tureckou nadvládu nad tímto územím. Můžete kombinovat dny odpočinku na plážích Černého moře s výlety do blízkého okolí z poznáním. Bulharsko nabízí dnes moderní hotely ale stále za dobrou cenu, tudíž dovolená v Bulharsku je vhodná i pro mladé rodiny s dětmi.

Bulharsko s cestovní kanceláří

V Bulharsku se mluví jazykem podobným spíše ruštině, než češtině, azbuka je už spíše zapomenutým jazykem, proto je vhodné při dovolené v Bulharsku uvažovat raději se zájezdem s cestovní kanceláří. Last minute Bulharsko vás překvapí zajímavými místy a určitě i cenou a můžete si užít skvělou dovolenou na místě, kde určitě nebude každý váš soused, jak tomu bývá každý rok na Jadranu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..