web analytics
Bře 142013
 

Bolí vás klouby či páteř? Nebo jste ráno takoví ztuhnutí, že se sotva pohnete z postele? A když už konečně vstanete, tak ještě chvíli trvá, dokud můžete opravdu chodit? Přestože se vám může zdát, že tyto problémy vašemu mladému věku nesvědčí, jejich příčinou může být artróza.

Artróza se ještě nedávno považovala za nemoc převážně starších lidí. Vždyť degenerativní změny, tedy poškození chrupavky, jak se definuje artróza, jsou spojena s určitým opotřebením. A opotřebení přísluší spíše vyššímu věku.

No dnes je situace jiná. Už i mladší ročníky si stěžují na bolesti kloubů. A to nejen při chůzi, ale i v klidu.

Změny na chrupavce jsou způsobeny většinou jednostrannou zátěží. Čili dlouhým stáním nebo sezením, ale i prací, která namáhá jen určité klouby. Artróza může vzniknout jak z nadbytku tak z nedostatku pohybu. A právě proto toto onemocnění ohrožuje například lidí s nadváhou. Aby totiž chrupavka zůstala funkční, potřebuje výživu. A protože chrupavka není zásobována krevním oběhem, všechny potřebné látky jí zajišťuje náš pravidelný pohyb.

Proto nejhorší, co můžete udělat, je přestat se hýbat.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..