web analytics
Zář 012016
 

Nemůžete nebo nechcete jíst maso a přitom byste si dali paštiku? Potřebujete doplnit bílkoviny, ale nechcete ty živočišné, ale dáváte přednost rostlinným? Nebo si jen chcete zpestřit svůj jídelníček něčím zajímavým? Pak je tady pro vás paštika z tofu, sójový výrobek, který neobsahuje maso.

Zdravý životní styl se snaží realizovat stále více lidí. Jedni pod náporem nadváhy, jiným vadí různé nemoci a změnu jídelníčku shledávají jako možnou cestu ke zlepšení svého života. S tím souvisí úplné vytěsnění některých potravin a zařazení nových druhů do nákupního seznamu. Takovou se může stát paštika z tofu, která se dodává na náš trh a má celkem 9 různých příchutí. Tato pomazánka bez lepku a konzervantů pro někoho může být zdravá svačinka nebo alternativa nezdravých rychlých jídel.

Podobná potravina pro vegetariány je možností, když nekonzumují masné výrobky. Pomazánka Patifu je jídlo vhodné při dietě. Tento český výrobek seženete nejen v prodejnách se zdravou výživou ale i supermarketech některých obchodních řetězců v ČR. Z jejich statistik vyplývá, že tři nejoblíbenější příchutě jsou delikates, s hlívou a toskánská. Samotné tofu totiž žádnou chuť nemá, proto lze výrobky z něho snadno modifikovat a dodat jim chuť jakékoliv potraviny.

patifu_s_bylinkami

Paštika z tofu ale není vhodná jen tak na chleba jako svačinka, využijete ji i jako základ pro různé recepty z Patifu pro své domácí chuťovky.

Protože neobsahuje lepek, laktózu, mléčnou bílkovinu ani žádné živočišné tuky a konzervanty či chemická barviva, je vhodnou alternativou, pokud trpíte intolerancí na uvedené produkty. Po pořádek je však potřebné uvést, že Patifu obsahuje brambory a kvasnicový extrakt i guarovou gumu. Po otevření vám vydrží tři až čtyři dny, pokud ji tedy nesníte dřív 😉 Takže se výborně hodí na turistické výlety nebo víkendové pobyty na chatě, kde není k dispozici lednička.

Hlavním zdrojem bílkovin pro člověka je maso, ale dá se nahradit i jinými produkty. Sýry, tvaroh a domácí luštěniny doplňuje sója a z ní vyrobené tofu. Teď je k dispozici i jako paštika s mnoha různými příchutěmi. Záleží jen na vás, jakou si vyberete.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..