Jak by měla vypadat zdravotnická obuv?

Pokud je ve vašem hledáčku zdravotní obuv, nejprve byste si měli zjistit, jak vůbec takové boty vypadají a co všechno by měly splňovat. Současný trh je totiž rozmanitý a nabízí nepřeberné množství provedení. I odborná veřejnost se shoduje na tom, že by člověk měl investovat více času do výběru obuvi. V podstatě nezáleží na tom, jestli potřebujete boty na procházky, běh anebo celodenní pobyt v práci.
 

Problémy s kotníky, koleny a celkově dolními končetinami může způsobovat špatně zvolená obuv. Pokud hledáte zdravotní pantofle anebo plné boty, vezměte v úvahu svou váhu, šířku chodidla i to, jestli potřebujete protetiku.

Co mít na paměti při výběru obuvi?

Potřebujete v první řadě obuv, která vám poskytne dobrou podporu klenby. Možná budete muset koupit protetiku jako náhradní stélku, pokud máte plochá chodidla. Nejlepší je v takovém případě se poradit se s ortopedem.

Zdravotní pantofle jsou řešené dobře, protože mají otevřenou špičku. V případě uzavřených bot se ujistěte, že mají prsty dostatek prostoru. Neměly by vás boty tlačit, přičemž mezi nejdelším prstem a špičkou boty by měla být mezera alespoň půl centimetru.

Vysoké podpatky vypadají elegantně, nicméně to rozhodně není zdravotnická obuv. Vyvíjí totiž tlak na dolní část zad a kolena, dávají zabrat lýtkovým svalům a jsou příčinou úponových bolestí Achillovy šlachy.

Kdy vybírat boty?

Během dne nohy napuchají, a proto je lepší zkoušet si boty později odpoledne, kdy jsou vaše nohy „největší“. Zdravotní obuv dámská je pohodlná, pokud sáhnete po správné velikosti. Jestliže je velikost malá, vaše chodidla budou trpět.

V neposlední řadě nezapomeňte na materiál. Ideální volbou je samozřejmě kvalitní kůže, protože vydrží dlouhá léta a přes tento materiál nohy dýchají.

Neváhejte a investujte do kvalitní obuvi. Jestliže si nevíte rady, poraďte se i se svým ortopedem.

Už víte, že dámská i pánská zdravotní obuv nemusí být jen fádní bílá, přesvědčte se na www.pp-servis.eu/obuv-typu-crocs.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..