web analytics
Srp 302016
 

Znáte to. Po každém sprchování nebo koupání je vaše koupelna plná oparu, v zrcadle se nevidíte, jak je orosené a kapky vody jsou na všech stěnách i lahvičkách se šamponem nebo sprchovým gelem. Darmo zapnete infrazářič, abyste si přitopili, stěny i předměty v koupelně jsou chladnější, než vzduch a voda se vysráží úplně všude. Stéká pak nejen po dlaždičkách, ale i na poličky a vy to musíte vše čistit, abyste zabránili vzniku plísní.

Nepomáhá ani intenzivní větrání. Jestli jste při stavbě koupelny v domě nebo její rekonstrukci podcenili dobré větrání, nemusíte nyní doplácet na svou chybu v minulosti. Do své koupelny nainstalujte odvlhčovač a máte postaráno o čistý a suchý vzduch pokaždé, když svou koupelnu použijete. Koupelnové odvlhčovače se montují na stěnu, zapojí do elektrické sítě a přes sebe filtrují veškerý vzduch z koupelny, přičemž z něj odstraňují vzdušnou vlhkost. Ta se může sbírat do nádoby, nebo co je výhodnější, hadičkou je odváděna do odpadu, podobně jako například voda z pračky. V takovém případě se o objem kondenzátu v nádobě nemusíte zajímat ani se nemusíte obávat jejího přeplnění a přetečení.

dlazdicky

Odvlhčovače vzduchu nemusí být zapnuty neustále, pokud koupelnu využíváte nárazově. Stačí je použít v případě, že se v koupelně sprchuje po sobě více lidí, případně svou koupelnu využíváte jako nouzové místo na sušení vypraného prádla, když venku prší nebo máte velké prádlo a sušák na balkoně nepojme všechno prádlo najednou.

Ať už při sprchování používáte velmi teplou vodu, která se více odpařuje, nebo máte špatně vyřešené odvětrání koupelny nebo jsou její stěny málo tepelně izolované, vždy vám koupelnové odvlhčovače pomohou odstranit váš problém s rosením se stěn a průnikem vzdušné vlhkosti do celého bytu. S jejich pomocí odstraníte fleky pod nádobkami na poličkách i zatuchlé osušky. Udržování koupelny tak bude jednodušší a život u vás doma příjemnější.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..