I sezení může být zdravé

Jste nuceni v zaměstnání sedět celý den? Pak jistě znáte ten pocit, jak jste odpoledne ze všeho unaveni. Ačkoli to zní paradoxně, je to ve skutečnosti tak. Člověk není stavěný na dlouhé vysedávání a našemu tělu to vůbec neprospívá, spíše škodí. Po posazení se totiž téměř okamžitě ustává činnost svalů zad, ale jejich uvolnění způsobuje statický tlak na ploténky páteře a dostavují se bolesti nohou. Jednak od nedostatečného prokrvení, jednak to signalizuje tlak plotének na nervové dráhy. A navíc zastavení práce svalů způsobuje snížení energetického výdeje našeho těla, dlouhodobým výsledkem je obezita. Existuje ale pomůcka, která udělá sezení zdravějším.

Princip sezení, při kterém se využívají dynamické podložky, je velmi jednoduchý. Znovu zapojit do práce zádové svalstvo. Žádnými pochybnými drátky. Jednoduše si na židli dáme podložku, která není zcela pevná a při sezení na ní musíme podvědomě vyrovnávat mírnou nestabilitu. Tělo tak sedí, naši váhu nepřenášejí nohy, ale v oblasti pánve a bederní páteře neustále udržujeme rovnováhu. Tím, že jsou svaly v okolí páteře stále napnuté, upevňujeme svou postavu, nepovolujeme obratlům tlačit na plotýnky a získáváme hned několik výhod.

kancelarskekreslo

Takové zdravé sezení podporuje vzpřímené držení zad, preventivně chrání před poškozením bederních plotének a samozřejmě spalování kalorií během sezení má příznivý vliv i na tvar naší postavy. Podložky na židle Dynasit po nafouknutí vzduchem pasují na jakoukoliv židli, ať už kuchyňskou nebo kancelářskou, polohovatelnou, s opěradlem či bez. Jsou konstruovány tak, aby bránily pocení se sedacích partií a k dostání jsou v různých barevných provedeních. Včetně možnosti navrhnout si vlastní dekor.

Když je součástí vaší práce neustále nebo časté sezení, v kanceláři, ve škole, na úřadě nebo v provozu služeb, vždy můžete udělat něco, aby vaše práce nezanechala na vás zdravotní následky a abyste se z práce domů nevraceli unaveni. Dynamické podložky sníží vaši únavu, odstraní bolesti a při sezení na nich také hubnete.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..