Nažehlovací obrázky promění oblečení k nepoznání

Nažehlovací obrázky jsou nezbytným pomocníkem hlavně pro maminky menších dětí. Právě dětské oblečení je totiž možné s nimi proměnit k nepoznání. Za minimum času a velmi jednoduše. Vše, co potřebujete, jsou nenapařovací žehlička a samotný nažehlovací obrázek.

Nažehlovací obrázky lze použít na oblečení z bavlny či směsi bavlny a polyesteru. Kromě hezkých obrázků existují i čtvercové nažehlovací záplaty, které jsou jako stvořené na roztržená kolena a podobná dětská trápení.

Jak se nažehlovací obrázky aplikují?

Připravte si nenapařovací žehličku, případně napařování vypněte, a nastavte ji na teplotu 130 až 140 stupňů (u většiny žehliček je to stupeň 2 až 3). Látku položte na pevný podklad, na ni dejte nažehlovačku (správnou stranou), případně můžete dát nahoru ještě papír – možná byl přímo u nažehlovačky, pokud ne, lze použít papír pečicí, ale nažehlení lze provést i zcela bez papíru. Pak obrázek 10-15 vteřin nažehlujte a na závěr z obrázku sejměte průhlednou krycí fólii, je-li tam.

Ne všechny nažehlovačky se dodávají s krycí fólií, ne u všech najdete papír na přežehlení. Princip je ale vždy stejný. Obrázek nažehlíte, pokud nedrží, můžete zkusit vyšší teplotu žehličky.

V jakých situacích je využijete?

Nažehlovací obrázky jsou ideální v případě, že si dítě ušpinilo oblečení, ale vám je líto drahé tričko nebo tepláky kvůli jedné skvrně, co nejde vyprat, vyhodit. Vyberte místo toho obrázek nějakého zvířátka, pro kluky třeba fotbalový míč, pro holčičky blyštivé nažehlovací kamínky a dejte ušpiněnému kousku novou šanci. Nažehlovací záplaty se pak hodí pro větší skvrny nebo díry.

Nažehlovačky mohou rovněž pomoci vylepšit oblečení, které dítě nechce nosit. S hezkým obrázkem pro něj bude atraktivnější. V neposlední řadě mohou přispět k lepší bezpečnosti v silničním provozu – existují totiž i reflexní nažehlovačky.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..