Čím zatopit v sauně

Pobyt v sauně je typickým pro část Ruska a Finska. Nejen, že umožňuje v chladném podnebí prohřát celé tělo a osvěžit ducha, ale má i blahodárné účinky na zdraví člověka. Proto se sauny rychle rozšířily do celé Evropy a staví se i u nás. Než se rozhodne i vy pro svou saunu, musíte si vybrat vhodný zdroj tepla.

Pece do sauny mají za úkol vyhřát nejen vzduch, ale zejména vytvořit dostatek páry. Pobyt v horké páře je totiž základním principem saunování. A následné prudké ochlazení ve studené vodě nebo dokonce ve sněhu. Pára vzniká nejčastěji poléváním rozpálených kamenů vodou, ale záleží především na tom, kde si plánujete svou saunu zřídit. Jiné je to ve městě a jiné pokud bydlíte na venkově.

sauna

Ideální je postavit si saunu jako zvláštní objekt v zahradě, blízko koupacího jezírka. Zdrojem páry budou saunová kamna na dřevo a nemusíte se trápit budováním elektrického přívodu pro pec. Osvětlení vyřešíte i solárním systémem s akumulátory. Samozřejmě, že taková saunová kamna vyžadují více péče, ale poskytnou vám za to autentický zážitek. A dřevo je na venkově stále snadno dostupným palivem.

zahradní sauna

Jednodušší obsluhou se vyznačují saunová kamna elektrická a netřeba pro ně budovat ani komín. Zaberou méně místa a proto jsou oblíbené při budování sauny uvnitř domu nebo i bytu. S jejich pomocí snadno přebudujete některou volnou místnost na saunu a kamna do sauny volíte podle její velikosti a uvažovaného počtu lidí v sauně. Někdo dává přednost samotě, pro jiného je to příjemné setkání s přáteli se stejnými zájmy.

Moderní saunová kamna vám dovolují zvolit si místo i druh sauny podle vašich preferencí a dispozičních možností. Ať už předěláváte dům nebo budujete zbrusu novou saunu, vždy si vyberete podle sebe. A už zanedlouho si můžete užívat saunu a její blahodárné účinky ve své vlastní sauně.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..