Cestovní pojištění

Rád cestuji. Cestování mám již v krvi. Od malička jsem s rodiči cestovával ke starým rodičům, na škole jsem cestovával za koníčkem, v každém zaměstnání jsem měl práci, která vyžadovala hodně cestování. A i teď cestuji rád, baví mě poznávat jiné kraje. Baví mě řídit a baví mě pak jezdit na kole a vidět vše z blízka. A protože rád jezdím do zahraničí, nezanedbávám ani cestovní pojištění.

Právě proto, že jsem autem najezdil hodně kilometrů u nás i v blízkém zahraničí, vím, že to není med lízat a leccos se může přihodit. Proto jsem měl uzavřené celoroční cestovní pojištění, které krylo hlavně úrazové pojištění a pojištění léčebných výloh, ale i zavazadla a pojištění způsobené škody. Pro jistotu.

Teď mám jinou práci, která nevyžaduje tolik času za volantem v zahraničí. Mimo republiky se dostanu prakticky jen přes dovolenou, kdy jedeme na kole poznávat zajímavá pohraničí České republiky s možností přechodu do Německa, Rakouska či Polska. Proto krátkodobé cestovní pojištění je součástí našich zavazadel a kopii smlouvy mám vždy ve své brašně na kole. Doplňuje evropský průkaz pojištěnce, který kryje pouze základní ošetření v případě zranění. Toto cestovní pojištění uzavírám těsně před cestou na dobu trvání naší dovolené. Výhodou je, že ho umím uzavřít a zaplatit doma večer na notebooku, nemusím chodit na pobočku, porovnávat nabídky. To jsem udělal kdysi, když jsem hledal výhodné pojištění na cesty a teď už jdu vždy na jistotu.

Musím říci, že jsme ještě nikdy nemuseli využívat výhod tohoto pojištění. Chováme se odpovědně, jezdíme autem i na kolech bezpečně a ohleduplně tak, jako kdybychom neměli žádné pojištění. Na cesty i cyklostezky se vydáváme odpočatí a plní očekávání z nových zážitků. Pojistná smlouva v kapse je jistota, ale nejdůležitější je chovat se tak, abychom si nepřivodili úraz, vyhnuli se nehodě a nezpůsobili někomu škodu svou nepozorností. Pak je celá dovolená příjemná a skutečně si odpočineme.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..