Sandevilla se stěhuje domů

Sandevilla je krásná trvalka, ale není mrazuvzdorná. To si mnozí lidé pletou a proto jim tento květ vyhyne. Celé léto ji Olinka měla na zahradě v předzahrádce. Protože letní dny už skončily a hrozí přízemní mrazy, sandevilla se stěhovala.

Předtím jsme ji měli na okně v paneláku. Dva květináče měli své místo na parapetu a na jaře jsme je odvezli do zahrady. Zde dostali každá svoje místo. Nejlépe se dařilo té v předzahrádce. Od rána tu má slunce, ale na oběd už je ve stínu, takže není na plném úpalu celý den.

Sandevilla v předzahrádce

Protože jsou v květináči, nemají vláhu ze země, ale to Olince nedělalo starosti, pravidelně zalévala všechny rostliny v květináčích, které v zahradě má. No s rizikem příchodu přízemních mrazů a ochlazení se rozhodla, že je opět převezeme do města do bytovky.

Zde se ale vyskytl problém. Obě sandevily venku na zahradě tak prosperovaly, že se na okno nevešly. Museli jsme je „rozsadit“ 😉 Nyní zimují každá osamotě. Jakmile se na jaře pominou mrazy a zvýší se teploty, opět je naložíme do auta a pojedou na vzduch. Zjevně jim to prospíva.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..