Zdravý životní styl není jen o konzumaci zeleniny a dostatku pohybu. Podpořte svoje tělo bylinkami

Přemýšlíte nad tím, co udělat pro své tělo? Trápí vás obezita, vysoký krevní tlak anebo cukrovka? Pak je změna životního stylu rozhodně na místě. I obyčejná změna stravovacích zvyklostí může pomoci vyřešit vleklé zdravotní obtíže. Kde na ni vzít ale sílu a energii, když je potřeba zároveň i běžně fungovat? Vsaďte na sílu bylinek a zároveň dopřejte svému organismu jen to, co mu prospěje.

Podmínky zdravého životního stylu

Jestliže si vážíte svého zdraví a chcete o sebe pečovat, měli byste si dopřát především dostatek spánku a odpočinku. Optimální délka se pohybuje okolo 8 hodin denně, úplné minimum je 6 hodin. Dejte si ale pozor, abyste spánku neměli příliš. Budete-li spát více než 9 hodin denně, můžete se cítit unavení stejně, jako byste spali málo. Optimální délka spánku se projeví nejen na vaši psychické a fyzické kondici, ale také výkonnosti a vyhovující hmotnosti. Lidé, kteří dostatečně spí, mají totiž menší tendenci k přibývání na váze. Máte-li spánkový rytmus rozhozený, je těžké jej ze dne na den upravit. Povolat na pomoc můžete ašvagandu, která vám v průběhu úpravy svého životního stylu dodá energii a zharmonizuje tělesné pochody.

Indická bylinka pro vaše zdraví

Ašvaganda je často označována jako indický ženšen. Je to díky tomu, že její účinky jsou podobné těm, kterými se vyznačuje čínský pravý ženšen. Budete-li si chtít ašvagandu vypěstovat sami doma jako bylinu, bude vás jistě zajímat, jaké má nároky. Rozhodně není mrazuvzdorná, proto ji lze pěstovat jako pokojovou rostlinu. Z hlediska přirozeného prostředí jí nejvíce vyhovují subtropické a tropické oblasti, proto se nemusíte obávat, že se jí něco stane, když ji několik dní zapomenete zalít. Naopak hůře snáší přemokření. Květy ašvagandy mají žlutou barvu a jejím plodem jsou červené bobule. V přirozených podmínkách dosahuje výšky až 2 metry.

Alternativou ašvagandy je kotvičník

Podobně jako ašvaganda působí na lidské tělo kotvičník zemní. Ten je často spojován s povzbuzením mužské milostné touhy, podobné účinky má ale i u žen. Ty se jej bojí užívat kvůli přesvědčení, že u nich zvedne hladinu testosteronu podobně jako u mužů. Kotvičník ale u žen reguluje hladinu ryze ženských hormonů estrogenů a tím pomáhá lépe fungovat nejen pohlavním orgánům, ale také celému hormonálnímu systému. Účinky kotvičníku se projeví při dlouhodobém užívání, proto si opatřete dostatečné množství této bylinky a obrňte se trpělivostí. Výsledek bude stát za to.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..