web analytics
Pro 162014
 

Koncem léta jsme trávili cyklodovolenou na rozhraní Jižních Čech a Moravy v České Kanadě. Jeden ze dvou výletů autem vedl do Českých Budějovic. Jak jsme měli možnost poznat, nejen Česká Kanada, ale i okolí Českých Budějovic je velmi hezké a přímo láká na projížďky na kolech. Možná už v létě navštívíme tento kraj na delší čas, jen jsme hledali možnost ubytování v Českých Budějovicích.
 

Pro naše výlety hledáme možnosti ubytování a stravování, jaké nabízí penzion, České Budějovice nevyjímaje. Možnost bezplatného parkování osobního auta u penzionu, vlastní restaurace nebo možnost stravování nedaleko, a WiFi připojení k internetu, pokud potřebujeme dohledat nějaké turistické informace nebo přečkat jeden či dva deštivé dny. To jsou naše kritéria pro výběr místa naší dovolené.

Protože jezdíme rádi v malebné přírodě, ale také rádi obdivujeme pamětihodnosti a navštěvujeme hrady a zámky či historická centra měst, vyhovuje nám ubytování ve městě. Blízkost obchodů a bankomatů se hodí při delším pobytu. Toto plně splňuje penzion U Zelené ratolesti. Už se těšíme, jak se projdeme městem nebo využijeme některou ze značených cyklostezek. Ubytování v centru nám umožní kulturní vyžití, vlastní kola zase možnost rychle se dostat mezi lesy a louky za městem. Neb si zajet na nedaleký zámek Hluboká nad Vltavou. Už jsme ho navštívili, ale město i zámecký park stojí za to si jeho návštěvu zopakovat.

penzion U Zelené ratolesti

penzion U Zelené ratolesti

Pro zdárný průběh výletu je důležité mít možnost se ráno dobře a zdravě najíst a vybrat si ve snídaňovém bufetu, na co máte chuť. A po návratu, třeba i pozdě večer, si dát opět něco zdravého a dobrého k večeři. Penzion nabízí i bezlepkovou dietu a jídlo pro vegetariány, co není až tak úplná samozřejmost jiných penzionů.

Pokud se i vám líbí typická jihočeská krajina, nebo jen hledáte ubytování v Českých Budějovicích po dobu výstavy Země živitelka, využijte služeb penzionu U Zelené ratolesti, vzdáleného jen pět minut pěší chůze od českobudějovického výstaviště.

 Publikoval 16. prosince 2014  Tagged with:

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..