Tepelná terapie

Trápí vás bolavé klouby? Je váš den plný nesnesitelné bolesti zad, plotének či svalů? Pak je načase seznámit vás s tepelnou terapií. Tepelná nebo také rašelinová terapie se začala pro své hojivé a regenerující účinky využívat počátkem 19. století. V současné době je tepelná terapie natolik vyhledávanou službou, že se s ní běžně setkáte nejen ve wellness centrech, ale i v masážních salónech a je tedy velice dobře dostupná. Rašelinové zábaly by v péči o zdraví neměly chybět.

Zlepšete svůj zdravotní stav

Základem tepelné terapie je použití rašeliny, která má rozmanitý obsah anorganických a organických látek. Nedílnou součástí rašelin jsou huminové kyseliny, které se podílí společně s dalšími důležitými látkami anorganického i organického původu na hojivých procesech a celkovém prohřátí organismu. Účinky tepelné terapie se dělí na termofyzikální a biochemické. Blahodárné vlivy na organismus jsou dlouhodobě potvrzovány a spočívají především v příjemném a hlubokém prohřátí organismu, zmírnění či odstranění revmatických potíží a problémů s pohybovým aparátem. Podporuje také funkci krevního oběhu, lymfatického systému a posiluje imunitní systém.

V masážních nebo wellness salónech se nejčastěji setkáte s procedurami, které jsou prováděny pomocí jednorázových rašelinových zábalů. Ty obsahují rašelinu s takovým množstvím huminových látek, aby bylo zachováno kyselé pH a tepelná setrvačnost. Vysoká kvalita a jednoduché použití zaručuje spokojenost na obou stranách.

K tepelné terapii se také běžně využívají rašelinové nosiče tepla. Nosiče jsou zahřívány ve vodní lázni na teplotu pohybující se okolo 50 ºC a následně, s nebo bez, rašelinových zábalů přikládány na postiženou část těla. Náplň je pastovité konzistence, aby se nosič mohl plně přizpůsobit vašim tělesným proporcím a křivkám. Příjemný materiál nosiče podtrhuje relaxační zážitek, při kterém se vám uvolňující teplo rozlévá do celého těla.

Domácí wellness

Blahodárné a výjimečné účinky tepelné terapie si můžete užívat i mimo masážní či wellness salóny. V zaměstnání i v pohodlí domova můžete sami sobě přispět ke zdraví. Pomocí koupelové rašeliny změníte svou vanu na komfortní lázeň, která vám dopřeje nezaměnitelné chvíle odpočinku. Teplá voda s koupelovou rašelinou vaše tělo očistí a dopřeje mu nový příval energie. Koupel by měla trvat zhruba 15 minut a zakončit byste ji měli sprchou a klidem v teple alespoň po dobu 20 minut. Hodinka domácího wellness a vaše tělo bude jásat!

Rašelinový krční polštářek vám může posloužit nejen doma ale i v zaměstnání. Polštářek dokáže udržet teplotu několikanásobně déle než klasické termofory plněné vodou. Na stejném principu fungují i ledvinové polštářky. Využívání unikátních vlastností rašeliny není omezeno a vy se tak můžete oddávat příjemnému uvolnění.

Mezi produkty, které vám umožní použití doma, patří i rašelinová tepelná láhev. Nahřát ji můžete v mikrovlnné troubě, ve vodě nebo také v páře. Krk, ramena a spodní zádovou oblast můžete pomocí rašeliny prohřát téměř kdekoliv za malou chviličku. Láhev je také vhodná pro použití při menstruačních bolestech a bolestech břicha. Malý pomocník, který vám dokáže pomoci od bolesti během pár okamžiků, by vám neměl chybět.

Ať už se rozhodnete pro tepelnou terapii pod dohledem profesionálů nebo si ji sami vyzkoušíte doma, vždy vás čeká perfektní výsledek. Teplo, které prohřívá organismus vám udělá dobře nejen na těle, ale i na duši. Příjemný pocit, komfort a podložené výsledky jsou pro tepelnou terapii, která je prováděna pomocí rašeliny, typické. Rozpohybujte opět své tělo prostřednictvím rašelinových zábalů. Tepelná terapie vám napraví záda i vykouzlí hřejivý úsměv na tváři.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..