Sezóna plotů je zde

Jaro je v plném proudu a kromě tradičních jarních prací, ošetřování ovocných stromů a sázení sazenic či výsevu zeleniny čeká každého zahrádkáře ještě jedna povinnost. Zkontrolovat stav objektů v zahradě a v případě potřeby je po zimě opravit. Nebo postavit nové. Patří k nim nejen altány, terasy či zahradní domky. Jaro je hlavně obdobím, kdy se musíme věnovat i plotům. Jejich sezóna právě začala.Plot kolem zahrady ji chrání před zvědavci, zloději i divokou zvěří. Divočáci dokáží rozrýt půdu a zničit kořeny stromů, srnky a jelení zvěř v zimě zase ohryzat mladé výhonky ovocných stromů nebo kůru na kmenech, čímž zcela zničí celé stromy. Plot tedy chrání naši úrodu a proto by měl být vždy v dobrém stavu.

Jenže i ploty podléhají stárnutí a z pevného pletiva se časem může stát chatrné ohrazení, které nepředstavuje překážku pro nikoho. Proto na jaře a v létě zkontrolujte jeho stav a když je to potřeba, opravte jej. Někdy jen stačí na současné sloupy a vodicí dráty zavěsit nové pletivo a oprava je hotová.

Důslednou kontrolu vyžadují i ​​ploty na dřevěných sloupech. Ty po čase dole uhnijí a nezřídka spíše pletivo drží sloupy, než sloupy pletivo. Když je ale pletivo i napínací dráty v dobrém stavu, stačí vyměnit sloupy za nové a oprava je vcelku rychlá. Abyste se vyhnuli potřebě kopání jam a betonování, použijte ocelové sloupy uložené na zemních šroubech. Jeden sloup tak nahradíte doslova za pár minut.

náhrada dřevěného sloupu ocelovým

Stejnou technologií, tedy osazením ocelových sloupů do zemních vrutů, postavíte i plot nový. Pokud jste to tedy dlouho odkládali, protože se vám nedařilo sehnat partu kámošů, kteří by spolu s vámi kopali jámy a pak betonovali nové sloupy, aby po zatvrdnutí betonu ještě napínaly dráty a věšeli nové pletivo, už to dělat nemusíte.

sloupy na zemních vrutech

Zemní vruty a svařované pletivo vám dovolí postavit i dlouhý plot za jeden den a ještě vám zbude čas na grilovačku. Stejně tak je tato technika vhodná i pro drobné oddělovací ploty v rámci dvora nebo zahrady. A při pletivu do výšky 1,2 metru dokáže takovou ohradu postavit i jediný člověk bez pomoci.

Ať už vás letos čeká oprava staršího plotu kolem zahrady nebo se rozhodnete vybudovat zcela nové ohrazení svého pozemku, použitím kvalitních materiálů docílíte vysokou životnost celého plotu. A nejlepší plot je takový plot, kterého se už do konce života nemusíte ani dotknout.


Označeno tagem

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..