Jak výhodně nakoupit přes internet

Stačí málo a člověku se může změnit život ze dne den. Jeden test na covid-19 a vaše plány nejméně na příští dva týdny se zhroutí, pokud máte průběh nemoci lehký. Chtěli jste jít o víkendu na větší nákup do domácnosti? Tak od nynějška je nakupování už jen záležitostí vašich dobrých známých či příbuzných. Nebo internetu. Jak to všechno zvládnout?

Pro člověka internetově zběhlého žádný problém, ale jsou výrobky, se kterými jsme doma zkušenosti nakupování přes internet neměli. Víme, že mnohé obchody odesílají objednané zboží ještě ten den nebo nejpozději na den druhý, takže pokud v neděli večer objednám, mám to v úterý doma. Takto jsem kupoval autobaterii. V pátek jsem se vrátil domů, v sobotu už jsem nenastartoval. Ve středu jsem dopoledne namontoval, odzkoušel auto a odpoledne už jsem byl v karanténě. Nákupní internetový festival u nás mohl začít…

U nás to trvalo celkem tři týdny. Nějaké potraviny jsme doma měli a dokonce i soused se nabízel, že pokud je třeba, tak nám do obchodu skočí, oni už to měli za sebou. No ale ne všechno nakoupíte v nejbližším obchodě a některé supermarkety v našem městě nejsou a nakupoval jsem v nich cestou z práce ve městě, kam každý den dojíždím. To teď bylo pasé. Naštěstí ne pro kolegy z našeho města. Stačilo si prolistovat nabídku na internetu, zjistit které z námi nakupovaného zboží je právě v akci a poslat ochotnému kolegovi nákupní seznamy mailem. Druhý den byl nákup před dveřmi, kolega bezpečně ve výtahu, když poslal sms a peníze za nákup jsme vyřešili internetbankingem.

Některé výrobky jsme si nechali poslat kurýrem. Neboť když jsou dva lidé doma tři týdny, tak se hodí i nějaké příslušenství k mobilu nebo sluchátka k televizoru, aby ten druhý nebyl rušen při práci na notebooku nebo při čtení knihy. No a když už jsme byli v tom nakupování přes internet, tak nám to nedalo a vzali jsme i věci do domácnosti a zahrady, které jsme měli v úmyslu koupit v blízké budoucnosti. Neboť darmo to koupíme za měsíc, když výhodná cena je nyní. Na jaře bývají výprodeje a že jsme doma zavření je neovlivní. Vždyť kurýr to vše doveze k nám domů, kde to počká, dokud nám situace a počasí dovolí jít opět ven a pak si to všechno odvezeme do zahrady. Vždyť naše auto už startuje, i díky internetu.

To by jeden neřekl, jak dokáže taková karanténa zamávat s rodinným rozpočtem. Nejen, že během její doby máte snížený příjem téměř na polovinu, ale nutnost jinak řešit nákupy a brát, co je momentálně k dispozici, může nákupy prodražit. Proto se vyplatí sledovat letáky na internetu a nakupovat tam, kde se to vyplatí. A to ještě uvidíme, jak nám stoupne platba za elektřinu, vodu a topení. Ačkoli nedoplatek za tento rok budeme řešit až ten příští, ušetřit na běžných nákupech se hodí už teď.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..