S biokosmetikou nelze šlápnout vedle

Kdo chce vypadat dobře, měl by se zajímat o zdravý životní styl. Kvalitní spánek, dobrá strava a pravidelné cvičení dokáží zázraky. A na co nebudou stačit, opraví vhodně zvolená kosmetika.

Moderní věci jsou přírodní

Klasická kosmetika je tu s námi již mnoho desetiletí a jen tak se nevypaří. Na to je přeci jen dost oblíbená. Dokáže totiž skvěle zaretušovat nejen drobné uhříky, ale i horší vady. Její problém spočívá v tom, že opravdu pouze zakrývá problémy, ovšem neřeší je.

K tomuto účelu je zde biokosmetika, která se může mimo jiné pyšnit i čistě přírodním složením. Naturální složky jsou pro kosmetiku důležité, jelikož právě ty jsou zodpovědné za vyživování pokožky. Biokosmetika jich má na rozdávání, ovšem ani v tradiční kosmetice jich není málo. Proč však nefunguje podobně jako bio produkty?

Odpověď je jednoduchá – syntetika. Tu je potřeba hledat za vším. V běžné kosmetice se jí nachází vcelku velké množství. Není tam jen tak pro parádu. Má učinit výrobek hezčí a zároveň mu zvýšit trvanlivost.

Toto jsou pozitiva, avšak i tahle mince má svůj líc. Syntetické látky totiž vyjma výše zmíněných efektů také potlačují vstřebávání látek typu vitamíny a minerály do pokožky. Člověk tak na sebe může patlat kilogramy kosmetiky, ale v konečném důsledku mu to moc nepomůže.

Biokosmetika neumí retušovat tak dobře jako klasika, avšak zvládá pokožku i vyživovat. Tento proces je sice někdy na dlouhé lokte, nicméně téměř vždy úspěšný. Aby člověk vypadal dobře, musí mít v první řadě zdravou pokožku.

Zvířata zbytečně netrpí

Biokosmetika je morálně nezávadný produkt. Netestuje se totiž na zvířatech, a to nikde na světě. Klasická kosmetika je na tom stejně, ovšem pouze v Evropě a pár dalších státech, nicméně v hodně zemích se kosmetika na zvířatech stále zkouší.

V některých státech jde dokonce o povinnost. I takováto kosmetika se pak u nás prodává. Jedinou jistotou je tedy vždy nakupovat bio výrobky, které se výše zmíněného testování neúčastní nikde na planetě.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..