První ročník výstavy Hurá do záhrady

Po minulé roky jsem hodně cestoval po Slovensku i po Čechách a moje přítelkyně využívala mé cesty k tomu, aby mě vyslala do některého z dobrých zahradnictví nebo se sama se mnou svezla na populární zahrádkářské výstavy. Když se v slovenském výstavním kalendáři objevila akce s názvem „Hurá do zahrady Trenčín“, rozhodli jsme se zjistit, jak v tomto městě vědí uspořádat výstavu pro zahrádkáře.

Jak už název akce naznačuje, spoluorganizátorem je redakce slovenského televizního magazínu „Hurá do zahrady“. Pro většinu obyvatel Čech je Trenčín trochu z ruky. No dá se tam dostat nejen autem, ale i autobusem a vlakem a výstaviště není od nádraží daleko. A my, co jsme přicestovali autem, jsme měli na prvním ročníku 1. září 2017 možnost parkovat přímo v areálu, kousek od expozice. Nemusím připomínat, jak výhodné bylo moci si kdykoliv nakoupené sazenice či jiné věci odnést do auta a pokračovat v prohlídce expozic s volnýma rukama.

Stánky na Hurá do záhrady 2017

Stánků nebylo mnoho, prakticky jen na nádvoří a jedna hala, ale zahrádkář zde našel téměř vše, co potřebuje. Od sazenic květin, ovocných i okrasných keřů, stromů. Včetně těch exotičtějších. Proutěné výrobky, hnojiva a postřiky, ale i motorovou či elektrickou mechanizaci a ruční nářadí. A všelijaké doplňky.

Expozice zahradní techniky

Ale výstava byla bohatá i na doprovodný program. Přednášky profesora Hričovského o ovocných stromech a jejich pěstování, Pavla Chlouby o vanilce či pěstování květin a další.

Hurá do záhrady

Průvodní program Hurá do záhrady

Já jsem si udělal svůj vlastní doprovodný program, měl jsem možnost přes hodinu debatovat s Andrejem Danekem z Nitry a náš rozhovor o ovocných dřevinách nakonec vyústil v dlouhou návštěvu u něj doma. Samozřejmě, že jsme si u něj také nakoupili rostliny pro zpestření ovocné nabídky naší zahrady.

Andrej Danek u svých rostlin

Z Trenčína jsme nakonec odjížděli plní dojmů, vědomostí i s plným kufrem našeho kombíka. A s rozhodnutím, že příští ročník výstavy Hurá do zahrady rozhodně nevynecháme. Zahrádkářům se do Trenčína rozhodne cestovat vyplatí.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..