Kdy vám přijde vhod zakrývací plachta?

Máte za zahradě spoustu stavebního materiálu, pro který ještě v budoucnu najdete využití, ale momentálně ho nějakou dobu necháte ležet? Nechcete-li, aby ho znehodnotil déšť a jiné povětrnostní vlivy, raději ho přemístěte na zastřešené místo. Ale co když takovou možnost nemáte? Naštěstí se nabízí i jiné řešení – pořiďte si zakrývací plachtu, která stavební materiál bezpečně ochrání. Zároveň pro ni najdete i široké spektrum dalšího využití.
 

Kvalitní zakrývací plachty samozřejmě nemusí sloužit jen ochraně stavebního materiálu. Jako příklad uvedeme sortiment, který nabízí Petr Štěpaník (peplachty.cz). Nabídka čítá stínící plachty na ploty, autoplachty, ale také vagónové plachty a tenisové sítě.

Co se týče zakrývacích plachet, běžně se využívají k ochraně rozestavěné stavby, zahradní techniky a strojů nebo zmíněných stavebních materiálů. V praxi však plachtou přikryjete i stoh sena a ochráníte ho tak před navlhnutím. Petr Štěpaník vyrábí plachty z polyetylenu, který je velmi pevný, nepromokavý a odolný vůči UV záření, alkáliím a kyselinám. Polyetylen vydrží v exteriéru po celý rok a nevadí mu teploty v rozmezí od -50°C do 85°C.

Zakrývací plachty jsou k mání o tloušťce 0,2 až 0,4 mm, a to v několika různých barvách (zelená, modrá, bílá a průhledná). Trvanlivost umocňují zesílené okraje a kovová oka pro provlečení provazu. Nedílnou součástí sortimentu je i nezbytné příslušenství v podobě silonové šňůry, pružné gumy a háčků.

Za zmínku stojí také praktické autoplachty, které přijdou vhod každému, kdo svůj vůz nemůže schovat do garáže. Autoplachta spolehlivě ochrání karoserii před korozí a v létě zajistí, aby nedocházelo k přehřívání interiéru. Velikosti jsou univerzální a lze je rychle natáhnout na libovolné vozidlo.

A co se týče stínících plachet na ploty, garantují 90% stínivost. I tyto plachty lze snadno ukotvit k plotu a odclonit nepříjemné sluneční paprsky.

Petr Štěpaník má s výrobou plachet více než 20tileté zkušenosti a ke svým zákazníkům přistupuje individuálně. Nabídku najdete na výše uvedeném webu, případně se rovnou vydejte do kamenné prodejny ve Chvalčově.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..