Úklid podle Měsíce

Možná jste si už všimli, že práce v domácnosti nám někdy jdou pěkně od ruky a jindy, i když se snažíme, na oknech zůstanou šmouhy nebo odolná špína ne a ne se prádla pustit. Dokonce i čištění vany či vodovodní baterie jde někdy snadněji a jindy hůře. Pokud si chcete ušetřit čas i námahu, můžete vyzkoušet tyto práce dělat ve správném čase.

V zásadě platí, že pokud se chceme něčeho zbavit, například špíny, tuku nebo vodního kamene, dělejme to vždy v době ubývajícího Měsíce.

 • Při praní prádla můžeme ještě využít vlivu znamení Rak, Štír a Ryby , ale také za ubývajícího Měsíce . Účinek bude ještě lepší.


 • washing machine Pokud máte velmi zašpiněné prádlo, zkuste jej nejprve namočit. Nejlépe v těchto dnech. Na vyprání vám bude stačit o polovinu méně pracího prostředku.

  Pokud musíte prát i v době, kdy Měsíc přibývá, dejte si pozor aspoň na to, abyste prádlo po vyprání nenechávali dlouho v pračce. Může velmi snadno získat nepříjemný zápach.

  • Při mytí oken také platí, že lepších výsledků dosáhnete v době ubývajícího Měsíce .


  Pokud máte velmi znečištěné okenní rámy, pro dosažení lepších výsledků zvolte čas ubývajícího Měsíce a dny vody, tedy dny ve znameních Rak, Štír a Ryby. Samotné skla lépe vyčistíte v době ubývajícího Měsíce ve dnech ovlivněných znamením Blíženců, Vah a Vodnáře.

  • Při odstraňování vodního kamene stejně platí, že nejlepší výsledky, při použití nejjemnějších prostředků, dosáhnete v době ubývajícího Měsíce.


   vyprané prádlo Také větrat ložní prádlo se vyplatí ve správném čase. Také v období ubývajícího Měsíce. Nejlépe však ve dnech tepla, tedy v dnech Berana, Lva a Střelce . Zde je důležité dodržet správný okamžik hlavně kvůli vlhkosti, která v ložním prádle zůstává, pokud je větráme v době přibývajícího Měsíce a může způsobit zhoršení revmatických bolestí.

  Všechny tyto práce se tento měsíc dají ještě v pohodě stihnout. Měsíc právě ubývá a Nov nastane v úterý 19.6.2012 v 19:36.

Jeden komentář u “Úklid podle Měsíce

 1. Google Chrome 23.0.1271.95 Google Chrome 23.0.1271.95 Windows XP Windows XP
  Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.11 (KHTML, like Gecko) Chrome/23.0.1271.95 Safari/537.11

  Souhlasím a doporučuji z vlastní zkušenosti. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..