Pojistěte si auto na dovolenou

Dovolenková sezóna s koncem léta nekončí. Přestáváme sice létat a jezdit k moři, ale hory stále lákají. Boty na túru vyměníme za lyžařské boty a brázdíme svahy i bílou stopu. Lidé, kteří žiji aktivně a sportují, se zkrátka nezastaví. A nemělo by se zastavit ani jejich auto.

Auta jsou jen stroje a i přes pravidelnou údržbu a poctivé výměny oleje i filtrů se mohou pokazit. Zatímco před domem si zavoláme odtahovku nebo zručného automechanika, dovolenou nám může takováto porucha úplně zkazit. A co potom na cestě v zahraničí? Tam i ztráta klíčů od auta se začíná podobat na katastrofu.

oprava

Do zahraničí jezdím autem často. Nejen na dovolenou, ale aj za hobby či jen na krátký výlet nebo nákup. Protože ve svém pracovním i osobním životě razím tezi, že problémům se má předcházet, ne je pouze řešit, když nastanou, jsem pojištěný. Samozřejmostí je pro mě celoroční pojištění léčebných nákladů v zahraničí a při cestě dále, než jen kousek za hranicemi se vyplatí připlatit si pojištění auta pro případ defektu, poruchy či právě ztráty klíčů. Vím, že v takovém případě se nemusím bát, kolik mě bude stát odtah do nejbližšího servisu nebo přenocování celý rodiny, když se opravu nepodaří vyřešit hned první den a musíme čekat na dodávku náhradního dílu. Optimistické povahy mohou i takovéto neplánované zdržení se v neznámém městě považovat za součást výletu a je to příležitost blíže poznat i jiné místa, než jen ty z dovolenkového itineráře. Zejména když vás hřeje pocit, že na opravě auta se pracuje a nové poznání vás téměř nic nestojí 😉

Každé pojištění auta na dovolenou patří k těm, které je lepší nevyužít. Protože to znamená, že se nic nepříjemné a neplánované nestalo. Jelikož ale víme, že život neplyne až tak idylicky, je dobré být připraven i na nepředvídané události. S dobrým pojištěním se zvládají snadněji. Zejména s ohledem na rodinu v autě a znalosti jazyka země, kde se během dovolené pohybujeme.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..