Je dobré si koupit k pračce i sušičku?

Prádlo dnes v pračce perou až na pár výjimek úplně všichni. Ovšem ani zdaleka každý nemá doma sušičku. A přitom se jedná o přístroj, který dokáže nakonec ocenit snad úplně každý.

Bez pračky to dnes už nejde

Sice i v našich zeměpisných šířkách stále existují lidé, kteří pořád perou na valše, nicméně jde hlavně o dobrodruhy, kteří jsou v menšině. Většina lidí se ráda vzdala vidiny těžké dřiny a koupili si pračku.

Občas je však stávající typ vhodné obměnit, a to i když zatím jakžtakž funguje. Moderní verze totiž mají jednu podstatnou věc, kterou ty předešlé mít nemusí, a sice nízkou spotřebu. Ta je společně s cenou pro mnoho zákazníků zásadní.

Nízká spotřeba něco stojí

Vždy je něco za něco a ani v tomto případě neexistuje výjimka. Kdo chce mít doma úspornou pračku, musí předpokládat vyšší výdaje. Často i mnohem vyšší. Moderní pračky jsou daleko složitější na výrobu a disponují mnohem lepšími součástkami, takže dává logiku, že cena může dost nabobtnat.

I přesto je však lepší pořídit si stroj, co odebírá během práce jen pár wattů, než nenažranou mašinu. Při dnešních cenách elektřiny je lepší myslet dopředu. Je výhodnější si připlatit hned na začátku a následně nekroutit očima při ročním vyúčtování elektřiny.

Sušička má spoustu pozitiv

Proč si tedy kupovat k pračce ještě sušičku, když ani její provoz nebude zrovna nejlevnější? Důvodů je hned několik.

Předně se tím ušetří čas a námaha. Člověk nemusí pracně ždímat prádlo a následně ho ještě věšet na sušák. Sušák samotný je navíc docela velký, a navíc vizuálně nepříliš přitažlivý, takže je v domácnostech trpěným doplňkem. Sušičky jsou obecně mnohem menší, tudíž nezabírají tolik místa.

Tradiční sušení prádla v interiéru má ještě jedno velké negativum. Může se podílet na tvorbě plísní. Důvodem je vlhkost, kterou plísně mají rády. A přesně tu mokré prádlo vytváří. S vhodnou sušičkou je ovšem možné vzniku plísní předejít.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..