Fit v době karantény? Jde to!

Ještě jste nestihli shodit povánoční a zimní kila, přišla karanténa a s ní omezení pohybu na veřejnosti. Kila zase letí nahoru, výkonnost i fyzická kondice uvadá. Více volného času a méně možností navíc svádí k lenošení a přejídání. Jak z toho ven? Jak se i v době karantény udržet fit?

 

Naplánujte si den

V době, kdy nemůžete chodit do své oblíbené posilovny Praha, je důležité nastavit pravidla a denní režim tak, abyste zůstali fit po psychické a fyzické stránce. Psychika hraje v přibírání hmotnosti velkou roli, karanténa rozhodně nikomu na náladě nepřidá. Je však nutné dodržovat denní režim včetně pevných časů ranního vstávání, časů jídel i večerního usínání. Přesně stanovené časy a rutina jsou lékem na pasivitu nebo melancholické a stresové stavy. V rámci dne si nezapomeňte vyhradit také čas na procházku nebo sportování. Venkovní aktivity, jako jsou jízda na kole nebo bruslích, nejsou již mimořádnými opatřeními omezeny.

Pozor na zobání a alkohol

Sport a procházky také umožní snazší usínání. Naopak volný večer, sledování seriálů a filmů leckdy sklouzne k zobání pochutin a upíjení alkoholu. Ve vypjaté době, která je náročná na psychiku, bychom se měli podle odborníků vyvarovat konzumaci alkoholu vůbec. Alkohol totiž oslabuje imunitu a snižuje reakci organismu na potenciální infekci. Tělo pak nebude mít možnost adekvátně reagovat. O fyzické kondici ani nemluvě, proto se raději zaměřte na zvyšování fyzičky v domácím prostředí. Využít můžete instruktážních videí, při kterých se pořádně protáhnete a zacvičíte si při pohledu na oblíbené trenéry.

Dbejte na kvalitní a vyváženou stravu

Kromě pevného denního režimu a cvičení se zaměřte také na životosprávu. Více času umožňuje vařit zdravá a vyvážená jídla. Připravujte si pravidelně zeleninové saláty, během dne konzumujte dostatek ovoce, abyste si tak zajistili dostatečný přísun vlákniny a potřebných vitamínů. Vzhledem k tomu, že je i solárium Praha do 25. května uzavřené, načerpejte vitamín D při procházkách v přírodě.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..