Větší zahrada znamená větší úrodu. A přestože jsme i jedli letos více zeleniny, než po minulé roky, tedy co se týče té doma vypěstované, ani s pomocí přátel a známých u grilu jsme ji nedokázali všechnu sníst. Dost jí zůstalo i na uskladnění. Ale kde ji všechnu uložit?
Paneláková spíž ani sklep nejsou určeny pro dlouhodobé skladování čerstvé zeleniny. Kompoty a sterilovanou zeleninu tam sice můžete mít i několik let, ale to není nic, co bychom my jedli. Čerstvé je vždy čerstvé a plné živin, vitamínů, vlákniny. Zdá se, že starý dům z kamene, který jsme koupili spolu se zahradou, ale který není vhodný ani na víkendové bydlení, by mohl být dobrým skladištěm pro ovoce i zeleninu.
A přestože jsme nedávno zcela skončili stahování vybavení ze staré zahrady, v malé zahradě byla i malá chatka a v ní malé regály. A nechat sklizeň na zemi, kde by mohla zamrznout a odvlhnout, se nám jako dobrý nápad nevidělo. Protože nové regály nám na všechno nestačí. Máme v nich zejména nářadí, vybavení, materiál.
Nezbývalo nic jiného, jen rychle zaimprovizovat, pokud jsme nechtěli o úrodu přijít. Tak jsem z kouta vybral odložené štafle, na ně položil kus odříznuté desky i plastový kempinkový stolek v pohotovostní poloze a samozřejmě plastové i kartonové bedýnky. Policový regál z žebříku byl hotový za pár minut.
A stejně rychle ho i rozložím a úsporně uložím, když se nám podaří uskladněné jablka, cukety a papriky sníst. Přes zimu mám však za úkol dokončit další dřevěný regál, abychom před podobným problémem nestály i následující podzim. Ačkoli teď už to problém nebude, vím, jak si rychle postavit police na žebříku.
Komentáře