Máte chuť si zasportovat s přáteli?

S probíhajícím podzimem je čím dál méně důvodů zajít si do zahrady. Sklizeň je většinou sklizena, zahrada připravena na nadcházející zimu. Přestože je již dříve tma, najednou má aktivní člověk více času. Ale ani zahrada ani kolo není to, co by mě teď lákalo. Ale ani televizor není mým favoritem a stále jen číst časopisy, na které jsem v létě neměl čas, mě nebaví. Jak dodat tělu více pohybu?

Pohled z okna mi padl na staré sídlištní hřiště. Dětské prolézačky nedávno dostaly nový nátěr, v bytovkách kolem je spousta mladých maminek. Ale u hřiště zůstala jen betonová plocha. Jako kdyby mladí tatínkové v těchto domech nebydleli. Pamatuji si, když na obou stranách stáli dřevěné červeno-bíle natřené branky. Ba i sítě na nich byly natažené. No dnes po nich není ani stopy. Stejně jako po mých starých kopačkách. No fotbalový míč zde stále mám. Jen najít partu, se kterou si spolu zahrajeme.

Tak jsem jeden pěkný den, kdy na chvíli vyšlo sluníčko, vzal svůj starý míč a vyběhl na hřiště. Místo kopaček botasky, pod teplákovou soupravou mé funkční oblečení, které používám na kolo ale i do zahrady. Brání prochladnutí zpocených zad. Jak jsem předpokládal, netrvalo dlouho a objevili se další mladí muži s chutí kopnout si do míče a proběhnout se na čerstvém vzduchu. Zanedlouho jsme byli na place dva týmy a honili míč.

fotbal

Často i mimo hřiště. V zápalu boje jsme si neuvědomili, že naše „brány“ vyznačené jen ranci, nemají sítě. A po vydařeném kopu a nezdařeném pokusu brankáře míč letěl… no daleko. Chtělo by to skutečné fotbalové branky se sítí, abychom se nenaběhali zbytečně a náhodou netrefili něco, co nechceme.

V pauze mezi poločasy vytáhl jeden z nás tablet a našel na netu přenosné fotbalové a házenkářské branky, jako stvořené pro naše sídlištní zápasy. Uložíme je ve staré prádelně, která je i tak v paneláku nevyužívaná a vyjmeme je vždy, když budeme mít chuť si zahrát. A po skončení zápasu je zase schováme, takže se jim nic nestane. Takto znovu zprovozníme staré sídlištní hřiště, lépe poznáme lidí ze sousedních bytovek a i během podzimu či zimy si zahrajeme fotbal. Hru, která utuží nejen tělo, ale i přátelství.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..