LED šetří náklady

Období vyúčtování odběru elektrické energie je doprovázeno téměř v každé domácnosti napětím. Přestože možnost kontrolovat si svůj elektroměr například na měsíční bázi má každý odběratel, skoro nikdo to nedělá. O to větší překvapení nás čeká po otevření obálky s vyúčtovací fakturou za elektřinu. Jak nepříjemnému překvapení předejít?

Nejjednodušší odpovědí by byla rada na zvýšení měsíčních záloh. Jistě, pak byste namísto velkého nedoplatku mohli ve vyúčtování očekávat mírný přeplatek. To ale není řešení problému vysoké spotřeby elektrické energie. Stejně jako nepoužívání elektřiny a sezení po tmě, případně při svíčkách. Pár dní by to možná působilo romanticky, ale ne celý rok.

Jak ušetřit na svícení

Velkou část elektřiny v domácnosti spotřebuje pračka, lednice nebo televizor. Výměna staršího modelu spotřebiče za nový a energeticky úsporný typ dokáže pořádně zahýbat s celkovým účtem za elektřinu. Kromě toho ale je třeba si posvítit i na osvětlovací tělesa, dalšího velkého žrouta elektřiny.

Úsporu při svícení umíme dosáhnout i bez toho, že bychom se omezovali a svítily méně, než nám vyhovuje. LED žárovky namísto vláknových šetří peníze za elektřinu svou efektivností. Spotřebují osminu až desetinu a dávají stejné množství světla na čtení nebo na práci. Když v kuchyni nahradí starou neonku pod stropem led pásky pod skříňkami kuchyňské linky, získáte nejen efektní, ale i efektivní osvětlení pracovního prostoru v kuchyni. Čím blíže je osvětlovací těleso k pracovišti, tím menší intenzitu osvětlení potřebujete.

Staré žárovky vyžadovaly dostatečně velké osvětlovací tělesa, aby se do nich žárovky vešly a zvládali odvádět vytvořené teplo. Přestože do takových lamp můžete koupit úsporné LED žárovky, někdy je výhodnější je zcela vyhodit a instalovat prostorově i energeticky úsporné LED panely. A budoucí vyúčtování elektřiny bude pro vás už jen příjemným překvapením s přeplatkem.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..