Jak nachytat vetřelce

O svou zahradu se staráme, pěstujeme v ní ovoce a zeleninu ale i květiny a těšíme se z ní. Každé odpoledne do zahrady spěcháme, ale někdy jsme zklamáni. Zcela určitě do naší zahrady v době, kdy tam nejsme, chodí ještě kdosi jiný. Je to vidět na pobabraném mulči kolem stromků nebo na záhonech. Chtěli jsme vědět, kdo je ten vetřelec.

Sedět pod slunečníkem bez pohnutí celé hodiny nebo se chulit někde mezi stromy a zjistit, kdo si naši zahradu užívá spolu s námi se mi nezdálo jako dobrý nápad. Jednak se nemohu maskovat jako speciální voják, jednak máme i jiné povinnosti, než nonstop hlídat zahradu.

Proto jsem se rozhodl koupit do zahrady fotopast, abych nenápadně zjistil, komu se ještě naše zahrada zalíbila. Líbilo se mi, že ji nainstaluji a mohu klidně jít domů, druhý den se dozvím, kdo a kdy se mi po zahradě promenáduje.

kočka v zahradě

Fotopast je vlastně digitální fotoaparát ve speciálním pouzdře se spínačem, reagujícím na pohyb. Umístím ji na strom v rohu zahrady a namířím na směr, kde máme nejvíce stop po nevítané návštěvě. Šikovné pouzdro fotopast ochrání před prozrazením, díky infračervenému přisvětlení bude foťák umět snímat i v noci. Takže když se někdo přiblíží k ní, fotobuňka ho zaznamená a fotoaparát ve fotopasti nasnímá. Odpoledne si donesu do zahrady notebook, vyberu z fotapasti paměťovou kartu a zjistím, kdo je ten tajemný neznámý.

Takové byly mé plány. A co jsem s pomocí fotopasti zjistil? Do zahrady nám chodí kočka. Nevím, jestli je sousedova nebo odněkud dál. Hrabe v nastýlce ​​pod stromy, zřejmě cítí pach kořisti a hledá ji tam. A při tom rozhází seno všude kolem. Nevím, jestli mám být spokojen. Alespoň že to není nikdo z lidí, který by nám chtěl škodit a není to žádné větší divoké zvíře. Teď už jen zjistit, jak zabránit kočce, aby nám v zahradě dělala nepořádek.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..