Slovní spojení „zdravá výživa“ a „levné potraviny“ nejdou moc dohromady. Moc často jsou levné potraviny spojovány s nekvalitou, nízkým obsahem živin, vysokým obsahem chemie a podobně. Možná je to tím, že až moc nakupujeme ve velkých obchodních řetězcích, kde ani nízká ani vysoká cena potravin nezaručuje jejich kvalitu. Že levné potraviny ne vždy nutně musí znamenat nekvalitní potraviny se vás pokusíme přesvědčit v následujícím článku.
Nejčastěji je nízká cena zboží doplněna označením slevy, potraviny ještě doprovází štítek s textem „Spotřebujte do:..“. Nemíním zde propagovat potraviny s extrémně dlouhou dobou trvanlivosti díky přemíře konzervantů, ale i u potravin vyráběných klasickým způsobem neplatí, že hned druhý den po datu doporučené spotřeby se pokazí. A už vůbec se podobných problémů nemusíme bát u čistících prostředků nebo drogerie. Úsměvně takový štítek přijde například na lihovém čističi 😉 Ale zákon je zákon, slevy neslevy, štítek musí být 😉
Proč je zboží ve slevě
Slevy a výprodej kuchyňských potřeb způsobuje takzvaný inovační cyklus. Jak jistě z televizních reklam víte, hospodyňky rády objevují „nový ariel“. Staré dobré pomůcky a prostředky již nestačí, ženy chtějí pořád nové a nové produkty (nechápu proč, když ty staré slouží stále dobře?) a tak jim je výrobci dopřávají. Ovšem aby ty staré „nekazili cenu“, musí ze značkových prodejen pryč.
To je potom možné takové „staré“ zboží koupit jako výprodej v internetovém obchodu, který dodržuje všechny zákony a předpisy o kvalitě zboží, jen využívá slevy pro ty, kdo nakupují chytře.
Když se k tomu přidá doprava zdarma, tucet výdejních míst v celé ČR bez poplatku nebo akce prezentované na www.facebook.com/levnepotraviny a ke všemu ještě výhradní prodej nápoje Aloe VEra OKF, může někdo ještě tvrdit, že sleva a levné potraviny jsou vždy zlé?
Komentáře