Na mšice s kopřivou

Geniálně věci jsou jednoduché. Nestojí mnoho a udělají „hodně parády za málo peněz“. A platí to i při nikdy nekončícím boji zahrádkářů proti mšicím, které vysávají mladé výhonky rostlin a tím je ničí. Abyste keře, ovocné stromy nebo překrásné růže ochránili před touto pohromou našich zahrad, nepotřebujete kupovat drahé postřiky. Můžete si je sami připravit, suroviny máte rovnou pod nosem, zdarma.

V první řadě je třeba říci, že pokud si myslíte, že chemickým postřikem zničíte mšice jednou provždy, tak se hluboce mýlíte. Mšice disponují neskutečnou vitalitou a během jednoho roku se vyskytne v zahradách i dvanáct generací. Tedy pokud postřikem zlikvidujete současnou generaci na stromech, už za měsíc se objeví další invaze mšic a musíte postřikovat znovu.

Jedovatým postřikem proti hmyzu zničíte nejen mšice a mravence, jejich ochránce, ale všechen hmyz. Včetně slunéček, které požírají mšice, včetně včel a čmeláků, včetně motýlů. Přitom můžete použít postřik, který ničí jen mšice, ale jinému užitečnému hmyzu neškodí.

Nákup postřiků pro celou zahradu za rok může představovat velmi slušnou sumu peněz. Abyste si ušetřili peníze a také zdraví, vyrobte si postřik na mšice sami ve své zahradě ze suroviny, kterou v zahradě určitě máte. Je jí kopřiva. To, co nás při jejím dotyku pálí, pálí i mšice. Doslova je zničí.

Pro aplikaci postřiku si připravte výluh. Natrhejte kopřivu, nejlépe v rukavicích 😉 , natrhejte ji na malé kousky a v plastovém kbelíku zalijte vodou. Množství dle potřeby množství postřiku. Nechte louhovat jeden den, pak přeceďte přes sítko a plátno a výluhem postříkejte mšicemi napadené stromy. Zbytek kopřiv vysypte na kompost.

Kopřiva roste v každé zahradě. A téměř každý zahrádkář ji likviduje. Vyhraďte si jedno nebo dvě místa, kde si ji budete „pěstovat“ pro potřeby výroby postřiku proti škůdcům nebo zákvasu na přihnojování. Když zjistíte výskyt mšic, natrhejte ji a zalijte vodou. Jeden den to vaše stromy vydrží bez problémů, druhý je už postříkáte. Nemusíte čekat, až se dostanete do prodejny, nemusíte držet zásoby, nemusíte platit za něco, co si připravíte sami doma. A když pod stromy, jako my, pěstujete jahody či rajčata, nemusíte se obávat jíst je ani krátce po postřiku.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..