Filtrace vody: Pijte zdravou vodu bez zápachu chlóru

Pro tělo je nejzdravější, když pijete čistou vodu. Je v ní přesně 0 kalorií, takže neutrpí ani vaše dieta. Je tu však jeden háček. Klasická voda z vodovodu často obsahuje i to, co by úplně neměla. Kromě toho možná je zrovna i ta vaše tak strašně cítit chlorem, že ji nelze pít bez šťávy či něčeho, co by přerazilo tu chuť. Takže co s tím?

Čistá voda by měla obsahovat pouze vodík a kyslík, nicméně v takto čisté podobě se nevyskytuje nikde. Ani v přírodě, ani ve vašem vodovodním kohoutku. Ta, co vám teče doma, obsahuje ještě spoustu organických a anorganických látek. Jde třeba o měď, zinek, hořčík apod. Kromě toho se v ní ovšem vyskytuje spousta látek, které bychom tam spíše nechtěli. Běžné jsou drobné částečky písku či rzi z vodovodního potrubí, docela často i trus zvířat. Samostatnou kapitolou je pak chlór.

Nemusíte pít špinavou vodu

Pokud vám vaše kohoutková chlorovaná voda nevoní, nemusíte ji pít. Nosit neustále z obchodu balenou vodu však také není příliš šťastné řešení. Za prvé vám moc nepoděkují vaše záda, za druhé nebude nadšená ani příroda. Víte, že každý rok se do oceánu dostane přes 8 milionů tun plastu? Velkou část z toho tvoří PET lahve. Buďte tedy chytřejší a podívejte se na moderní filtrační konvice.

Filtrujte chlór i jiné nečistoty

Rozdíl mezi klasickou a filtrační konvicí na první pohled nepoznáte. Zjistíte to, až když se podíváte dovnitř. U filtrační konvice je uvnitř filtrační vložka, která zachycuje nečistoty a aktivním uhlím odstraňuje nepříjemné pachutě. Tuto vložku je potřeba čas od času vyměnit, zpravidla za 3-4 měsíce a moderní konvice mají indikátor, který vás na výměnu včas upozorní.

A jaká jsou kritéria pro výběr kvalitní filtrační konvice? Jako první nejspíš zhodnotíte design a vzhled. Dále byste se měli dívat na objem vyfiltrované vody, kvalitu filtrů a indikátor jejich výměny, pak pochopitelně na cenu. Běžné domácnosti postačí konvice s objemem přefiltrované vody do 3,7 l, kterou pořídíte do tisícovky.

Filtrační konvice je pochopitelně jen jednou možností. Existují i filtrační lahve, které si můžete vzít s sebou na cesty, nebo přímo filtry na kohoutek. Volba je jen na vás.

Podobné články:

aquaholder
Jak Nova objevila nový Ariel
V duchu hesla: "Dobrých rad není nikdy dost", se každou...
Číst dále
Sníst nebo zavařit?
Konec léta je obdobím sklizně bohaté úrody v zahradě a...
Číst dále
Biooleje ochrání pokožku
Léto patří k mým oblíbeným ročním obdobím a když svůj...
Číst dále
Nezapomeňte se postarat o zelené rostliny ve...
Udělat si ve svém bytě koutek, který by byl oázou...
Číst dále
Proč by mi to nemělo vyrůst?
Je zajímavé diskutovat s někým, kdo o principech permakultury nikdy...
Číst dále
Švestková povidla rychle a snadno
Domácí švestková povidla si mnozí spojují s dětstvím a pobytem...
Číst dále
Označeno tagem

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..