web analytics
Bře 142017
 

Nošení dříví do lesa je u nás zřejmě rozšířený zvyk. Stejně jako nakupování zeleniny vesničany v městech v obchodech. A nedávno jsme byli svědky podobné absurdity. Dostali jsme totiž pozvání k návštěvě rodiny ve vesnici, kde máme zahradu. Samozřejmě nám po příchodu a pozdravení se také něco nabídli. Vybral jsme si bylinkový čaj, jelikož bylo venku chladno. Ať nás zahřeje trochu a povzbudí.

O bylinkách, které jim rostou v zahradě, jsme si s domácí paní povídali v létě, když jsme také byli na návštěvě a spolu jsme se prošli po jejich zahradě. Byli jsme zvědaví, co všechno si na zimu nasušili z toho, co jim zahrada nabízí, co jim roste pod nosem. K našemu překvapení vybrali ze skříňky v kuchyni několik krabiček prodávaných sáčkováním bylinkových čajů.

Čaj to nebyl špatný, i zahřál, jen jsme to nechápali. Žijí z jednoho platu a dětských přídavků, za rodinným domem mají zahradu, kde jim rostou i léčivé bylinky, i mohou vědět, která na co slouží, při jakých zdravotních problémech se může užívat a jakým předcházejí jednotlivé bylinky, ale ne. Trávu zkosí a spálí, a pak si za peníze, které horko-těžko vydělají a při dvou dětech ušetří, koupí namíchané směsi v obchodě. A protože ty čajové sáčky známe, víme, že většinou se jedná o stopová množství a s různými přídavnými syntetickými příchutěmi, bez jakýchkoliv pozitivních účinků na člověka.

sáčkový čaj

Co je k tomu vede? Mají snad pocit, že dokáží vydělat dost na to, aby si vše koupili ve městě a nejsou odkázáni pít čaje z plevele za domem? Nezajímá je, co roste v zahradě a na vesnici bydlí jen proto, že dům zde byl levnější, než byt ve městě? Opravdu vydělávají dost na to, co si myslí, že potřebují a nepotřebují ze své zahrady a množství volného času, který mají, získat více? Nebo je to lenost a jednodušší je ležet před televizí či zabíjet volný čas fejsbúkem?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..