web analytics
Pro 142017
 

V zahradě je třeba často něco někam přenášet. Někdy menší věci, jindy větší předměty, často sypké hmoty nebo seno či slámu. A při úklidu v zahradě zbytky rostlin do kompostu. Ne vždy nám stačí malý kbelík, často nepotřebuji velké kolečko. Právě na takové účely máme v zahradě velké plastové vědro. Hodně se do něj vejde, je skladné, odnesete ho i jednou rukou. No pokud si naložíte příliš, odtrhnete uši. Stalo se také u nás, opravil jsem je a zpevnil.

Zatímco senem můžete plastové zahradní vědro naplnit až po okraj a stále ho dokážete odnést, jiné je to, pokud do něj dáváte plevel se zbytky kořenů. Raz dva překročíte nosnost kbelíku a to vám dá najevo svůj protest odtržením ucha. A nač je vám vědro bez uší?

opravené vědro

Když jsem se díval na to zdevastované zahradní náčiní, padl mi zrak na odložený kus elektrického kabelu. Hned mi svitlo, jak to přepojím. Změřil jsem si potřebné dva kusy kabelu, odstranil izolaci na asi 4 cm na obou koncích a ohnul hliníkové vodiče kabelu do oček. V kbelíku jsem vyvrtal díry průměru 5 mm a nasadil spolu s podložkami šroub M5 do kbelíku, na něj ty očka na kabelu a přes podložku přitáhl matici.

Rázem byly nové ručky na světě, tedy na kbelíku. Dost velký průměr izolovaného kabelu dovoluje pohodlné držení, pevné uchycení kabelu k vědru zase umožňuje vědro přetížit bez to, že by se zase něco odtrhlo. A zahradní vědro dále slouží v naší zahradě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.