web analytics
Srp 062016
 

Při rozhodování, kterou klimatizaci si domů pořídíme, musíme vzít v úvahu několik závažných skutečností. Tou první je stavební řešení objektu, který chceme klimatizovat. Dále musíme vědět, jak velký objem místností máme v úmyslu ochladit. A také, zda plánujeme klimatizační jednotku využívat i na topení, či spíše přitápění v přechodném období.

Pokud nechceme nebo v historických objektech nemůžeme instalovat stacionární klimatizační jednotky, je dobrým řešením mobilní klimatizace. I při tom však musíme počítat s tím, že teplý vzduch musíme dopravit ven z objektu. Používá se na to plastová hadice, kterou je třeba vyložit ven oknem, lépe malým okénkem a přivřeným, abychom do chlazené místnosti nepouštěli horký vzduch z vnějšku. Dobré klimatizace mají skrz tuto hadici vyřešen i odvod kondenzátu.

Vzduch totiž vždy obsahuje nějakou vlhkost a při jeho chlazení se tato sráží. Levné klimatizace ji sbírají v nádržkách, které je třeba pravidelně vylévat. Kvalitní mobilní klimatizace se postarají o vypuštění vody do vyfukovaného vzduchu ven. Tím nás zbavují starostí s pravidelnou kontrolou sběrné jímky nebo strachu z vytopení obývacího pokoje.

horko

Rozdíl mezi ochlazovaným vzduchem, vháněným z klimatizace do místnosti a teplým vzduchem, vypouštěným ven z budovy, je u mobilních klimatizací do 5 °C. Stejný teplotní rozdíl umíme využít i na přitápění například v deštivých podzimních dnech, kdy ještě neběží topení v domě naplno. Topení je ale vlastností pouze některých klimatizací.

Chladný vzduch z mobilní klimatizace můžeme usměrnit lamelami na výstupu tak, aby se studený vzduch, který má jinak tendenci zůstávat u podlahy, dostal do nejsvrchnější části místnosti a promíchal se tak s teplým vzduchem v bytě. Docílíme tak příjemného klimatu v celém pokoji bez výrazných teplotních rozdílů u podlahy a ve výši hlavy. Nezapomeňte, že klimatizace svou činností vysušuje vzduch a proto pravidelně pijte čistou vodu. Nevypouštějte chladný vzduch přímo proti sobě, předejdete tak riziku nachlazení i bolestem hlavy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.