web analytics
Čvc 032012
 

Najít v našem městě obchod, kde by prodávali celozrnnou mouku a výrobky z ní, je dost těžké. Pokud byste ještě k tomu chtěli i to, aby byly vyrobeny v Čechách nebo na Slovensku, je to ještě těžší. No a pokud by měly být ještě za rozumnou cenu, nemáte šanci.

Přitom celozrnná mouka má na naše tělo více pozitivních účinků a měla by se používat co nejčastěji. Obsahem cenné vláCESS špagetykniny, vitamínů skupiny B, minerálů a stopových prvků selenu, zinku, nebo manganu se s tou bílou bezcennou masou, zvanou bílá mouka, nedá ani srovnat.

Bílou mouku i bílé těstoviny však mají všude. Je o ně zřejmě velký zájem, vždyť jsou přece levné. Co na tom, že nemají žádnou výživovou hodnotu. Hlavně, že zaplní žaludek.

Pokud chcete kvalitní těstoviny z celozrnné mouky, na výběr moc nemáte. Doma vyrobené těstoviny jsou sice nejlepší volba, jen na jejich přípravu je zapotřebí čas, který ne vždy máme. A tak někdy dobře padne koupit si těstoviny hotové. Jenže takové těstoviny dostanete spíše v obchodě se zdravou výživou a v bio kvalitě. Vyrábí je Ekotrend Myjava. Jsou výborné, o tom potom. Ale ty ceny.

Já věřím, že suroviny v bio kvalitě jsou dražší než obyčejné, ale obávám se, že skoro padesát korun za 400 gramů těstovin je pro běžného CESSI mušle člověka vysoká částka. Přijatelnější možností jsou těstoviny, které vyrábí firma MPC CESSI ve Spišské Nové Vsi na Slovensku. I když nejsou v bio kvalitě, věřím, že mnohým by mohly vyhovovat. Otázkou zůstává, kde je koupit.

Musím se přiznat, že jsem se bála, jestli je ještě vůbec vyrábějí, protože u nás ve městě jsem je dávno neviděla.

S potěšením konstatuji, že firma funguje a těstoviny vyrábí. Najdete je v regálech Kauflandu a vybírat si můžete z několika druhů. Mají špagety, kolínka i mušličky. Poznáte je jednoduše. Podle barvy a velkého loga CESSI grahamové těstoviny. A cena? Sáček vážící 500 gramů stojí kolem dvaceti korun. Není o čem přemýšlet.

Ještěže se rychle nekazí. Při nejbližší cestě do Kauflandu si zase doplním zásoby.

Poznámka: fotky jsou z webu výrobce


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..