Jaká solnička je nejlepší?

Sůl je důležitá součást jídla a používáme ji při každém vaření a pečení. Tedy často se špinavýma rukama. Jaký typ slánky je nejlépe používat, když chceme dosolit polévku nebo pečené maso? Sůl můžeme mít ve větší misce, kam stačí pokaždé sáhnout rukou, ale jak uchovat větší množství soli čisté? A pokud máme sůl v nádobce s perforovaným vrchem, jak zajistíme, aby nám od páry nad připravovaným jídlem tyto drobné otvory navlhlá sůl nezalepila? Jakou slánku při přípravě jídel používat?

Když máte ruce od masa a chcete ho přisolit, buď si ruce utřete do utěrky nebo solíte zašpinemými rukama. V prvním případě pak velmi často perete textilní utěrky nebo dokupujete utěrky papírové. Nebo v druhém případě máte na misce sůl a v ní slepené kousky na drobkách z masa nebo nabalenou sůl na kapkách vody. Ani jedna z možností není dobrá, jde jen o menší zlo a méně nepořádku při vaření.

solnicky

Lepší volbou je používat nádobku na sůl, aby špinavé ruce od potravin nepřišly do přímého kontaktu se solí a neznečistili ji. A plastovou nebo skleněnou nádobku snadno po skončení vaření otřete. Jenže pokud takovou slánku s dírkovaným víkem používáte na solení vroucí polévky, velmi snadno se vám ty drobné dírky, kterou se sůl sype, zalepí párou z polévky. Nemluvě o tom, že pokud příště koupíte sůl s většími krystalky, jako minule, nemusí se vám přes drobné otvory ve víku slánky sůl sypat.

Mlynek Na Sul Virgo

Sůl před znečištěním i před zalepením ochrání mlýnek na sůl. Když potřebujete dosolit, vezmete mlýnek do ruky, zatočíte víčkem a zespodu do jídla nasypete potřebné množství soli. Mastné nebo mokré ruce do přímého kontaktu se solí nepřijdou, tedy se neslepí, nezašpiní. A pokud se i dostane pára do mechanismu mlýnku na sůl, otočením víčka se opět sůl uvolní.

Navíc do mlýnku na sůl můžete nasypat sůl různé zrnitosti bez obav, že vám přes otvory neprojde. Mlýnek ji semele a vy solíte. Koupit si můžete jednorázové levné mlýnky na sůl, které se prodávají i s náplní soli. Jen aby se vám nestalo, jak u nás doma, že plastový mlýnek domlel a v nádobce byla polovina soli. Nyní máme doma mlýnek na sůl Tescoma s keramickým mlýnkem s tříletou zárukou. A sami si vybíráme, jakou sůl do něj nasypeme. Aby to nebyla sůl s kyanidem. Při používání kvalitního mlýnku na sůl nemusíte kupovat sůl s přidanými protihrudkujúcimi látkami. A při solení jídla při jeho přípravě se nemusíte bát ani zašpinění soli. Po skončení vaření nádobku otřete a je opět čistá, stejně jako sůl v ní.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..