web analytics
Srp 022016
 

V každé zahradě potřebujete prostor, kde si uložíte všechno používané nářadí a také, kde se můžete uchýlit v případě deště nebo přílišného horka. Když jsme zvažovali koupi nové zahrady, samozřejmě jsme museli myslet i na to, kde si takový prostor vytvoříme. Sondovali jsme, co se dá koupit hotové, co se dá objednat. Kolik stojí zahradní domky a jak dlouho trvá jejich výstavba. V úvahu přicházely zděné i dřevěné chatky a samozřejmě mobilní buňky.

Vše záviselo od toho, jakou zahradu si vybereme a co všechno bude její součástí. Protože jsme měli nabídku na holé zahrady bez ničeho a tam by se muselo objevit co nejdříve něco jako zahradní chatka na nářadí, neboť bez toho se nedá v zahradě pracovat a vozit vše nářadí v kufru auta není dlouhodobě možné.

Další možností bylo získat pozemek, na kterém stojí starý dům, ale bez možnosti jeho užívání. Zhodnocení jeho stavu a nákladů na opravu vycházelo nepříznivě. Mnohem jednodušší bylo koupit zahradní domek k domu. Takové, jaké jsme viděli u našich sousedů. Dřevěná stavba s dostatečným prostorem nejen na kolečko, motyky či rýče, ale i pro zahradní křesla a stolek, kde si můžeme pohodlně pojíst nebo si dát kávu o přestávce v práci. Z domu prodloužíme přívod elektřiny a komfort bude rovněž v dřevěném zahradním domku.

pergola

Takové zahradní chatky dokážu smontovat i sám s pomocí rodiny. Základem je tatranský profil, jednotlivé desky na pero a drážku zapadají do sebe. Na rozdíl od obkladu z tatranského profilu je materiál na zahradní domky dost silný a tím i pevný. A také dobře tepelně izoluje, což oceníme na podzim nebo brzy na jaře, kdy je ještě slunce nízko a méně hřeje.

No a když budeme mít v nové zahradě postaven zahradní domek, později k němu postavím dřevěnou pergolu a vytvořím tak větší oddechový prostor. Zatím tedy hodně času na vysedávání nemáme, protože je plno práce se sázením stromů, zakládáním vinice a budovaným dřevěných vyvýšených záhonů, ale časem vše důležité bude hotové a my si budeme svou zahradu užívat.

  Jeden komentář na “Domek do naší zahrady”

  1. Firefox 54.0 Firefox 54.0 Windows 8.1 x64 Edition Windows 8.1 x64 Edition
    Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; Win64; x64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

    Já bych dal určitě před zahradním domkem přednost uskladnění materiálu přímo v domě, nebo v garáži. Ale chápu, že ne každý má tu možnost. Když už, tak bych určitě vybíral zahradní domek z plastu v imitaci dřeva. O dřevěný domek se nechci starat a pořád jej natírat a plechový se mi nelíbí.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.